اسباب بازی های عجیب و خطرناک(1)

آیا تمام اسباب بازی‌هایی که برای فرزندمان می‌گیریم ایمن هستند؟ آیا از تمام اجزای سازنده تمام اسباب بازی‌هایی که می‌خریم خبر داریم؟ یا اینکه فقط وارد فروشگاه‌های اسباب بازی می‌شویم و اسباب بازی‌هایی را که کودکمان از ما درخواست می‌کند را می‌خریم. چه تعداد از ما برای خواندن تمام اطلاعات پشت جعبه اسباب بازی و حتی موادی که از آنها اسباب بازی را ساختند، وقت می‌گذاریم؟

در حالی که شما از این فروشگاه به فروشگاهی دیگر می‌روید و حتی فروشگاه اینترنتی اسباب بازی مختلف را برای خرید اسباب بازی بالا و پایین می‌کنید، تمام فکر شما این است که وسیله‌ای بخرید که کودک خود را با آن خوشحال کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، خیلی زود متوجه اشتباه خود در خرید می‌شود و نمی‌گذارید کار به جاهای باریک بکشد. لیست زیر در مورد خطرناک‌ترین و در عین حال عجیب‌ترین اسباب بازی‌های تاریخ هستند، که هیچ پدر و مادری هیچ وقت فکر نمی‌کردند این اسباب بازی‌ها ممکن است برای کودکشان مشکل ساز شود.

10- آزمایشگاه اتمی گیلبرت  U-238

10- آزمایشگاه اتمی گیلبرت  U-238

شماره 10 در این لیست به اسباب بازی آزمایشگاه اتمی گیلبرت تعلق می‌گیرد که به عنوان یکی از اسباب بازی‌های خطرناک به شمار می‌آید که تا به امروز بشر به چشم دیده است. شاید عجیب و باورنکردنی باشد، اما در این اسباب بازی ماده‌ی خطرناکی چون اورانیوم وجود دارد. با این حال، تولید کنندگان این اسباب بازی هیچ وقت به این فکر نکردند که این ماده بسیار خطر آفرین خواهد شد و شاید دلیل اصلی علاقه آنها به ساخت این اسباب بازی سود بسیاری بود که می‌توانستند از فروش آن به دست آورند؛ آنها تنها می‌خواستند اسباب بازی را تولید کنند که فروش داشته باشند. 

این اسباب بازی در اوایل سال 1950 با نام مجموعه آزمایشگاه انرژی اتمی معرفی و روانه بازار شد که برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار می‌گرفت. وجود مواد معدنی حاوی اورانیوم در این اسباب بازی آن را در طبقه بندی اسباب بازی‌های خطرناک برای کودکان قرار می‌دهد.

9- هفت تیر Austin Magic

9- هفت تیر Austin Magic

هفت تیر یکی از انتخاب‌های پدر و مادرها هنگام خرید اسباب بازی پسرانه است. این هفت در سال 1950 ساخته شد. تا به آن روز هیچ کس اسلحه اسباب بازی خطرناک ندیده بود و این اسباب بازی، تبدیل به سلاحی خطرناک برای بچه‌ها شد. این هفت تیر با مخلوط شدن کاربید کلسیم با آب کار می‌کرد. پس از شلیک، توپ  پینگ پنگ با آتش از داخل هفت تیر شلیک می‌شود و با سرعت بیش از شصت مایل در ساعت به طرف هدف می‌رود.

ترکیب کاربید کلسیم با آب، ترکیب بسیار خطرناک است که در تمام کلاس‌های شیمی این را به ما یاد داده‌اند. هنگامی که این اسباب بازی به طور صحیح استفاده شود نمی‌تواند خطرناک باشد، اما مشکل این است که کودکان معمولا دوستان را مورد هدف هفت تیر قرار می‌دهند و خب عاقبت بازی با این هفت توسط بچه‌ها کاملا قابل حدس است.

8- دارت چمنی

8- دارت چمنی

شماره 8 در این لیست، دارت چمنی است. مدل بازی با این دارت به این صورت است که شما باید دارت‌ها را داخل حلقه‌ای که به عنوان هدف شناخته می‌شود، پرتاب کنید.

اما با این حال کودکان همیشه به دنبال ماجراجویی و انجام کارهای عجیب و خارج از چارچوب هستند و این دارت‌های خطرناک ممکن است به جایی غیر از هدف پرتاب شود. این موضوع باعث شد تا کمیته ایمنی مصرف کنندگان، ساخت این اسباب بازی را ممنوع و مجوز نابود کردن تمام موارد تولید شده را داد.

7- موشک آب پاش

7- موشک آب پاش

ین اسباب بازی در سال 1997 به بازار آمد و واقعا شباهت زیادی به تله مرگ داشت؛ زیرا هنگامی که موشک پر از آب بود، فشار زیادی به آن وارد می‌شد و این امکان وجود داشت هر لحظه منفجر شود. به همین خاطر این موشک گاهی به جای پرتاب شدن در دستان کودکان منفجر می‌شد. بیش از 37 گزارش از کودکان مبتلا به جراحت ناشی از انفجار این موشک گزارش شد و سبب شد تا این اسباب بازی از بازار جهانی جمع شود.

6- عروسک Snack Time Cabbage Patch

6- عروسک Snack Time Cabbage Patch

عروسک معمولا یکی از اولین انتخاب‌ها در خرید اسباب بازی دخترانه است؛ اما هر عروسکی را نباید خرید. شماره 6 در این لیست عروسک‌های Snack Time Cabbage Patch هستند. این عروسک‌ها با داشتن فک مکانیکی، قابلیت جویدن هر خوراکی که در دهانشان می‌گذارید را دارند. با این حال، این عروسک‌ها نمی‌توانند بین غذا و انگشتان کودکان که با عروسک بازی می‌کنند، تفاوت قائل شوند. به این ترتیب، کودکان بدشانس حین بازی به طعمه‌ای برای این عروسک‌ها تبدیل می‌شدند.

این عروسک‌ها با باتری کار می‌کنند و مدل بازی با آنها به این صورت است که باید اسنک را درون دهان آنها بگذارید. متأسفانه، عروسک‌ها دکمه خاموش نداشتند و در صورت گیر کردن انگشت بچه‌ها در دهان آنها، امکان کنترل آنها وجود نداشت. در نهایت فروش این اسباب بازی خطرناک متوقف شد.

5- دانه‌های آبی

5- دانه‌های آبی

دانه‌های آبی از اسباب بازی‌های معروف در سال 2007 بود. این اسباب بازی حاوی دانه‌های رنگارنگ کوچک بود که بچه‌ها می‌توانستند آن را به شکل دلخواه در بیاورند. زمانی که روی دانه‌های کنار هم گذاشته شده آب ریخته می‌شد، دانه‌ها به هم می‌چسبیدند، زیرا آب پوشش رویی دانه‌ها را تجزیه می‌کرد و دانه‌ها را با هم ترکیب می‌کرد. 

اما خطرناک بودن این اسباب بازی به موقعی بر می‌گردد، که کودک این دانه‌ها را می‌خورد و چندین گزارش در مورد به کما رفتن و تهوع برای کودکان گزارش شده بود. تحقیقات نشان داد که ماده آزاد شده پس از اسپری کردن آب، گاما-هیدروکسی‌بوتیریک متابولیزه است که به عنوان داروی خطرناک شناخته می‌شود. اما نکته تأسف‌آور در مورد این اسباب بازی این بود که بعد از مشخص شدن این عارضه، باز هم در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسید.

4- کارت بازی ستاره پاپ هانا مونتانا

4- کارت بازی ستاره پاپ هانا مونتانا

شماره 4 در این لیست کارت بازی ستاره پاپ هانا مونتانا است. طبق توصیه آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، اسباب بازی نباید حاوی بیش از 40pp میلیون سرب باشد زیرا سرب دومین ماده سمی پس از آرسنیک است. با این حال، آزمایش‌ها نشان داده است که این کارت‌ها 75 برابر حد مجاز سرب دارند. فروش این کارت‌ها در بازار متوقف نشد، چرا که ظاهرا سرب در پلاستیک آن و نه در رنگ آن بوده است و این مورد در قوانین نبوده است.

3- قایق‌های بادی نوزادان

3- قایق‌های بادی نوزادان

این اسباب بازی رتبه سوم این لیست را در اختیار دارد. این قایق‌ها تقریبا 30 کودک را در سال 2009 غرق کردند که تقریبا این چیزی نبود که سازندگان از این اسباب بازی انتظار داشتند. پایه‌هایی که کودک بر روی آن گذاشته می‌شد برای نگه داشتن کودکان بر روی آب به اندازه کافی محکم نبود.

اما نکته آزار دهنده این است که سازندگان این محصولات به مدت شش سال از این مشکل آگاه بودند، اما آنها اقدامی برای جمع آوری این وسیله بازی نکردند. با این حال، کمیته ایمنی و سلامت محصولات با این سازندگان به شدت برخورد کرد و شرکت را مبلغ 650000 دلار جریمه کرد.

2- Magnetix

2- Magnetix

بچه‌ها تقریبا هر چیزی را که دم دستشان است در دهانشان قرار می‌دهند. اما تولید کنندگان این اسباب بازی این واقعیت را در نظر نگرفتند. Magnetix شامل تکه‌های پلاستیکی برای ساخت سازه بود که داخل آن آهن ربا وجود دارد که کودک نوپا و کنجکاو می‌توانست آن را به سرعت درون دهان خود بگذارد و آن را بجود. 

این کار برای سیستم گوارش کودک نوپا بسیار خطرناک بود؛ زیرا ترکیب مواد موجود در آهن ربا باعث ایجاد توده‌های بزرگ می‌شوند و رسیدن خون به اندام‌های حیاتی را نیز متوقف می‌کند. همچنین می‌تواند در عرض چند ساعت منجر به مرگ نوزادان شود. اتفاقی که در سال 2005 برای کودک 22 ماهه افتاد. با این حال، این اسباب بازی توسط Mega Bloks در سال 2008 تغییر نام داد.

1- کیت آزمایش اثر انگشت CSI 

1- کیت آزمایش اثر انگشت CSI 

شماره 1 در این رده بندی کیت آزمایش اثر انگشت CSI است. برای کسانی که به فیلم علاقه دارند، سریال CSI بسیار جذاب است.

تولید کنندگان این اسباب بازی هنگامی که تصمیم به ساخت آن گرفتن، فقط جنبه سرگرم کنندگی آن برای آنها مهم بود. در این مجموعه کودکان با استفاده از برس و پودر ویژه، جستجوی اثر انگشت را انجام می‌دهند. با این حال، به مرور کودکان با مشکلات پوستی مواجه می‌شدند و تحقیقات انجام شده در سال 2007 نشان داد که پودر حاوی آزبست، یک عنصر شیمیایی است، که در بلند مدت موجب سرطان می‌شود. فروش این کیت در بازار ممنوع شد.

از شما به عنوان والدین درخواست می‌کنیم که برای خرید اسباب بازی برای کودکتان بیشتر توجه کنید و حتی اسباب بازی رده سنتی مناسب کودک خود را بخرید. همیشه مراقب فرزندان خود باشید تا بتوانید همیشه آرامش داشته باشید. همیشه به دنبال راه و خرید اسباب بازی باشید که بتوانید با آن در مسیر پیدا کردن استعداد در کودک خود قدم بردارید و همچنان آن را سرگرم کنید.

M.R.F2000
M.R.F2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مشاهده این وب سایت، شما برای استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من