خرید بلیط برای کودک و مشکلات پرواز

هیچ چیز به اندازه‌ی اولین سفر هوایی یک کودک چند ماهه، موجب وحشت و نگرانی پدر، مادر و مهمانداران هواپیما نمی‌شود. این تجربه بی آگاهی می تواند کابوسی فراموش نشدنی باشد.

اختاپوس مثل همیشه همراه شماست تا تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار بدهد.

در حین یک سفر با هواپیما ممکن است که کودک شما ساعت‌ها گریه کند یا هر چه خورده است را روی لباس شما بالا بیاورد، که در این صورت با خودتان عهد می کنید که تا وقتی که فرزندتان بزرگ شود،  چنین تصمیمی برای سفر نگیرید.

از طرفی ممکن است فرزند دلبندتان از لحظه شروع پرواز تا زمانی که هواپیما در فرودگاه مقصد بر زمین بنشیند بخوابد.
اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، بلیط را برای نزدیک ترین ساعت به زمان خواب کودک رزرو کنید.
پیشنهاد اختاپوس به شما نیمه های شب است.

با این انتخاب هم از تأخیرها در هنگام نشستن و برخاستن اجتناب کرده اید و هم از پروازهایی با جمعیت کم‌تر بهره مند شده‌اید و همچنین در این ساعات حتی اغلب بزرگسالان نیز تمایل به خواب دارند و احتمال خوابیدن نوزاد و کودک شما بیشتر است، به عبارت دیگر بیشتر والدین ساعت های خواب را بهترین و ایده آل ترین زمان برای سفر هم برای خود و هم سایر مسافران می دانند.

اگر رزرو بلیط هواپیما در این ساعت از روز برای شما دشوار است، حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را به ساعت شام موکول نکنید. چرا که در این هنگام بیشتر بچه ها خسته و بهانه گیر بوده و مدام گریه می کنند و مسافرینی که در طول روز صدای گریه‌ی یک کودک را تحمل می کنند، وقتی همان صدا مانع از خواب شبانه‌ی آن‌ها شود، آرام نمی مانند و اعتراض می کنند.

پس مهم است که هنگام رزرو بلیط، به روحیات کودک خود فکر کنید.

از دیگر نگرانی‌های مادران می توان به آسیب های پرواز بر سلامتی کودکان اشاره کرد.

خوشبختانه حین سفر هوایی هیچ خطری یک کودک سالم را تهدید نمی کند، یعنی هیچ علت پزشکی برای سوار نشدن کودکان به هواپیما وجود ندارد ولی بهتر است که در مورد آلودگی های داخل هواپیما آگاهی کافی داشته باشید و برای مواجه شدن با آن ها آمادگی کافی داشته باشید.

اگرچه بعضی از خطوط هوایی مقرراتی برای کودکان چند روزه دارند، توصیه می شود اگر پرواز ضرورتی ندارد تا پایان دو ماهگی با هواپیما به سفر نروید.

میکروب‌های زیادی در هواپیما مانند دیگر اماکن عمومی وجود دارند و هر نوع تب و عفونت برای نوزادان زیر دو ماه خطرناک است.
از ضروری ترین وسایل لازم در ساک دستی شما میتوان به دستمال کاغذی، مایع ضد عفونی کننده دست، دستمال مرطوب و پوشک اضافی اشاره کرد.(بهتر است چند تا پوشک همراه داشته باشید تا در صورت افتادن تصادفی آن ها بر زمین از دیگری استفاده کنید.)
از پا برهنه بودن کودکتان در هواپیما اجتناب کنید تا در صورتی که مجبور به زمین گذاشتنش شدید خطری سلامتی او را تهدید نکند.

فراموش نکنید که قبل از سوار شدن به هواپیما پوشک نوزادتان را تعویض کنید. تعویض پوشک در هواپیما یکی از پر دردسر ترین کارها در طول پرواز برای مادر است

خرید بلیط برای کودک

احتمال خرید یک بلیط برای کودک را در نظر بگیرید.
پرواز با خطوط هوایی برای کودکان زیر دو سال رایگان است. اما صندلی جداگانه‌ای را به آنها اختصاص نمی دهند.
خریدن یک بلیط و بردن صندلی اتومبیل او به داخل هواپیما، شاید یک شکنجه‌ی چند ساعته را به یک پرواز معمولی تبدیل کند.

برای آژانس هواپیمایی توضیح بدهید، که بلیط را برای نوزاد می خواهید. در این صورت ممکن است، بلیط را با تخفیف در اختیارتان قرار بدهند. در چنین شرایطی، صندلی کنار پنجره را برای کودک خود انتخاب کنید، زیرا صندلی کودکی اتومبیل بزرگ تر از صندلی هواپیماست و اگر کسی بخواهد از جلوی صندلی شما عبور کند دچار مشکل نخواهد شد.

بیشتر خطوط هوایی، صندلی‌های ردیف اول را در اختیار مادران همراه با کودک قرار می‌دهند، زیرا مسافر دیگری جلوی آن‌ها قرار نمی‌گیرد، اما در بسیاری از خطوط هوایی، صندلی‌های ردیف جلو را مخصوص مشتریان و مسافران همیشگی خود نگه می‌دارند.

همچنین چند ردیف جلویی در خیلی از هواپیما‌ها طوری طراحی شده‌اند که فاصله‌ی بیشتری میان صندلی‌هایشان وجود دارد. مطمئن باشید همان چند سانتی متر فضای اضافی به شما این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم خم شوید و چیزی را که کودکتان به زمین انداخته است را بردارید.

البته برخی از مادران ردیف‌های انتهای هواپیما را ترجیح می‌دهند، زیرا به دستشویی‌ها نزدیک تر هستند و فضای کوچکی برای ایستادن یا راه رفتن در اختیار دارند.
ضمناً بیشتر خطوط هوایی غذای کودک دارند که داخل شیشه های دردار است، بنابراین بهتر است که در مورد فرزندتان هماهنگی‌های لازم را حین تهیه‌ی بلیط در نظر بگیرید.

قوانین پرواز در مورد کالسکه

یکی از قوانین پروازهای بین‌المللی، شامل کالسکه‌های کودکان می‌شود.
شما می‌توانید از شخصی که بارها را تحویل می‌گیرد بخواهید برچسبی هم به کالسکه‌ی کودک شما متصل کند. به این ترتیب تا در ورودی هواپیما، کودک را با کالسکه‌ی خودش حمل می‌کنید و کالسکه را همان‌جا تحویل می‌دهید و در انتهای پرواز و هنگام خروج از هواپیما‌، دوباره کالسکه را تحویل می‌گیرید.

صندلی کودک

اگر بخواهید سفر بهتری را تجربه کنید، لازم است که حتماً صندلی کودک خود را همراه خود ببرید. اما دقت کنید که عرض آن بیشتر از چهل‌ و پنج سانتی متر نباشد تا در صندلی هواپیما جا بگیرد.

اگر بلیط جداگانه برای فرزند خود تهیه نکردید و صندلی خالی برای کودکتان وجود نداشت، صندلی کودک را در قسمت مخصوص بار (بالای سر مسافران) قرار دهید، زیرا ممکن است بعد از بلند شدن هواپیما، مسافری جای خود را به کودک شما بدهد.
می توانید از مهماندار هواپیما بخواهید در صورتی که دو صندلی خالی کنار هم در قسمت دیگری از هواپیما‌ وجود دارد شما و کودکتان را به آنجا راهنمایی کند.

غذای کودک در هواپیما

شیر خشک یا شیر مادر در بطری همراه داشته باشید، زیرا پرواز با هواپیما آب بدن را کاهش می دهد و مک زدن به سر شیشه مانع از تاثیر فشار هوا روی گوش های کودک می‌شود. از طرفی، همراه داشتن آب جوشیده را فراموش نکنید. اگر در هواپیما آب درخواست کنید، شما را به سمت دستشویی راهنمایی می کنند که بعد از رجوع می توانید جمله‌ی آب برای آشامیدن نیست را مشاهده کنید.

همان‌طور که قبلاً گفته شد، عمل مک زدن مانع از تاثیر ناگوار فشار هوا روی گوش‌های کودک می‌شود. اگر کودک هنگام بلند شدن هواپیما خواب بود او را بیدار نکنید، ولی وقتی هواپیما در حال نشستن روی زمین است، حتماً کودک را بیدار کنید و به او شیر بدهید و اگر احساس گرسنگی نمی کند با قطره چکان پلاستیکی، چند قطره آب یا شیر در دهانش بریزید.
زیرا فرو دادن مایعات تاثیر فشار هوا در گوش‌هارا کاهش می‌دهد.

تا می توانید مایعات بنوشید. یک بطری پلاستیکی دردار با خود ببرید و به خصوص اگر خودتان به کودک شیر می‌دهید، آن را همیشه پر از آب نگه‌دارید. نوشیدن از بطری در وضعیتی مثل هواپیما آسان تر از استفاده از یک لیوان است. اگر از خودتان مراقبت نکنید، ممکن است بعد از یک پرواز طولانی، تا چند روز فشار شیر سینه‌هایتان کاهش یابد.
و اگر می خواهید کودکتان کمی آرام تر شود یک بطری دم کرده چای بابونه همراه خود ببرید.

چایی را قبل از پرواز دم کنید و یک قاشق چایخوری شکر به یک فنجان آن اضافه کنید، سپس چایی را درون بطری کودک بریزید و در هواپیما به او بدهید.

محتویات یک ساک هوشمندانه برای کودک

علاوه بر پوشک، دستمال مرطوب، دستمال کاغذی، چند دست لباس متناسب با انواع آب و هوا،کرم مرطوب کننده و ضد سوختگی، یک پتو، شیشه شیر اضافی، غذای سبک و آب آشامیدنی،یک زیر انداز یا پتوی ضد آب و همچنین نایلون برای عوض کردن پوشک در هواپیما، یک یا دو اسباب بازی بدون صدا با خود بردارید. اگر فراموش کردید نگران نباشید، چون می توانید کودکتان را با مجله و روزنامه یا دستورالعمل ایمنی در جیب جلوی صندلی خودتان و همین‌طور پاکت‌های یک‌بار مصرف یا لیوان‌های مقوایی سرگرم کنید.

همچنین تعدادی گوشی‌ یک بار مصرف پلاستیکی با خود ببرید که اگر کودکتان طبق برنامه ریزی‌هایتان رفتار نکرد و گریه‌هایش برای اطرافیانتان مزاحمت ایجاد کرد، به آن‌ها تعارف کنید. حداقل تعدادی از آن‌ها می‌خندند و ممکن است که کم‌تر اعتراض کنند.

M.R.F2000
M.R.F2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مشاهده این وب سایت، شما برای استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من