پسر بچه که نباید با عروسک بازی کنه !

از نظر عموم جامعه اسباب‌بازی‌ها جنسیت دارند. عروسک باربی یک اسباب بازی دخترانه است و باید در دست دخترها باشد. بازی با عروسک برای پسران تابو محسوب می‌شود. بسیاری از والدین پسرهای خود را از بازی با عروسک منع می‌کنند و از نظر بسیاری از مردم اینکه یک پسربچه یک عروسک در دست خود بگیرد و با آن بازی کند، نامعمول است. اما دلایل محکمی وجود دارد که می‌گوید نه تنها نباید پسربچه‌ها را از بازی با عروسک منع کنید، بلکه این بازی‌ها می‌توانند مزایای بسیاری برای بچه‌ها داشته باشند و باید برای خرید عروسک برای آنها اقدام کنید.

مهمانی چای، راهی برای افزایش خلاقیت

وقتی کودکان با عروسک‌ها بازی می‌کنند، دنیای تخیلی خود را می‌سازند. آنها برای عروسک‌های خود نام انتخاب می‌کنند و آنها را به مهمانی چای می‌برند. این فرصت بسیار خوبی برای رشد خلاقیت در کودکان است. آنها صحنه‌هایی از زندگی واقعی را در دنیای خیالی خود بازسازی می‌کنند و به این ترتیب، در واقع اتفاق‌ها و چالش‌های دنیای واقعی را تمرین می‌کنند. ممکن است کودکان در بازی با عروسک نقش‌های مادر یا پدر خود را تکرار کنند و همچنین با پوشاندن لباس به عروسک یا دادن غذا به او، در مورد بدن خود هم چیزهای بیشتری یاد بگیرند.

بازی برای تقویت مهارت‌های حرکتی

بچه‌ها موقع عروسک بازی معمولا دست و پای عروسک‌ها را تکان می‌دهند و لباس تن آنها می‌کنند. پوشاندن لباس به عروسک و بستن دکمه‌های ساده مهارت‌های حرکتی کودکان را ارتقا می‌بخشد. با این بازی‌ها کودک به مرور یاد می‌گیرد تا لباس خودش را هم به تنهایی بپوشد. همچنین کودکان با عروسک‌های خود حرف می‌زنند و حتی درد دل می‌کنند. پس عروسک‌ها می‌توانند یکی از انواع اسباب بازی‌های ضد استرس برای کودکان باشند و به این ترتیب، در سلامت روان آنها نیز موثر خواهند بود.

بازی برای تقویت مهارت‌های حرکتی

ایجاد حس همدلی با عروسک بازی

طبق تحقیقات انجام شده، بازی با عروسک برای پسران همان مزایایی را به همراه دارد که برای دختران. بچه‌هایی که با عروسک‌ها بازی می‌کنند توانایی بیشتری در درک احساسات بقیه پیدا می‌کنند و بهتر می‌توانند خود را به جای دیگران قرار دهند. رشد احساس همدلی در کودکان به آنها کمک می‌کند تا در جامعه با دیگران ارتباط بهتری داشته باشند و با درک متقابل هم‌بازی‌ها و دوستان خود ارتباطات بهتری میان همسالان خود شکل دهند.

پسران در بازی با عروسک یاد می‌گیرند که چطور یک موجود کوچک‌تر از خود را در آغوش بگیرند، از او نگهداری کنند و با او مهربان باشند. به این ترتیب بازی با عروسک برای پسران این مزیت را دارد که یاد می‌گیرند با دوستان کوچک‌تر از خود چطور برخورد کنند.

کشف سرگرمی‌های تازه

بیشتر عروسک‌های موجود در بازار تنها یک عروسک نیستند. هرکدام از این اسباب‌بازی‌ها داستان خاص خودشان را دارند و برخی از آنها سرگرمی‌های محبوب خود را هم دارند. برای مثال، فرزند شما ممکن است از یک عروسک موزیسین یا یک عروسک کتاب‌خوان خوشش بیاید. شاید تا قبل از دیدن این عروسک، فکر نواختن موسیقی یا خواندن کتاب هم از ذهن او نگذشته باشد. اما عروسک تازه درس‌های تازه‌ای برای کودکان به همراه دارد. ممکن است، کشف این سرگرمی‌های تازه حتی به کشف استعداد در کودکان هم منجر شود.

بلوغ عاطفی و رشد اجتماعی از مزیت‌های عروسک بازی

بچه‌ها موقع بازی با عروسک‌ها دنیای کوچکی را می‌سازند که چالش‌های مشابهی با دنیای بزرگ‌ترها دارد. این بازی‌ها درواقع نوعی از آزمون و خطا برای ورود به دنیای واقعی است. به همین دلیل پسرانی که با عروسک بازی می‌کنند درک بسیار خوبی از دنیای اطراف خود پیدا می‌کنند و سریع‌تر به بلوغ عاطفی می‌رسند. همچنین مهارت‌های اجتماعی آنها مانند کمک کردن و تقسیم کردن بهبود پیدا می‌کند و بهتر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند.

بلوغ عاطفی و رشد اجتماعی از مزیت‌های عروسک بازی

بازی با عروسک و جنگ با کلیشه‌ها

کلیشه‌های جنسیتی بسیاری در دنیای ما وجود دارد. برای مثال دخترها از بازی با توپ یا ماشین که اسباب بازی پسرانه تلقی می‌شوند، دور مانده و پسرها از بازی با عروسک منع می‌شوند. طبق تحقیقات لورل وایدر، روانشناسی که راهنمای برنامه عروسکی مخصوص پسرها با نام واندر کرو بود، بسیاری از پسر بچه‌ها در خفا با عروسک‌های خواهرانشان بازی می‌کنند، چون می‌ترسند مسخره شوند. کلیشه‌های جنسیتی می‌گویند که پسرها گریه نمی‌کنند. همچنین پسرها با عروسک بازی نمی‌کنند. در حالی‌که بسیاری از پسرها به بازی با عروسک علاقه دارند.

در نتیجه بازی با عروسک برای پسران مفید است. چون به آنها کمک می‌کند با احساسات خود درگیر شوند و شناخت بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند. به‌علاوه امروزه نگهداری از فرزندان تنها کار مادرها نیست. پس بهتر است پسرها نیز از کودکی کمی تمرین بچه‌داری کنند. این موضوع اهمیت بازی با عروسک‌ را برای هر دو جنس نشان می‌دهد.

بازی با عروسک، یک تفریح دوست‌داشتنی

جدا از تمام دلایلی که تا کنون برای بازی با عروسک برای پسران ذکر شد، این بازی کاملا سرگرم‌کننده است. هدف بیشتر پدرها و مادرها از خرید اسباب بازی سرگرم کردن کودکان است. بازی با عروسک هم یک تفریح بسیار سرگرم‌کننده و دوست‌داشتنی است. بچه‌ها برای عروسک‌های خود قصه می‌گویند و آنها را با خود به گردش می‌برند. چرا پسرها را از چنین لذت جالبی محروم کنیم؟ در حالیکه آنها هم می‌توانند که عروسک محبوب داشته باشند که دوست همیشگی آنها باشد.

چند نکته در مورد بازی با عروسک برای پسران

چند نکته در مورد بازی با عروسک برای پسران
  • لازم نیست در مورد داشتن یا نداشتن عروسک به پسر خود فشار بیاورید. معمولا خود بچه‌ها به برخی اسباب‌بازی‌ها علاقه بیشتری دارند. اگر علاقه پسر شما به عروسک بود، نگران نشوید چون بسیاری از پسربچه‌ها به بازی با عروسک علاقه دارند.

  • اگر پسر شما به عروسک بازی علاقه دارد و می‌خواهید برای او یک عروسک بخرید، لازم نیست حتما به سراغ عروسک‌هایی مانند بتمن و سوپرمن بروید. بگذارید خود کودک عروسک خود را انتخاب کند.

  • بهتر است قد عروسکی که برای فرزند خود تهیه می‌کنید، اندازه ساعد دست شما باشد. عروسک‌های سبک‌تر و قابل شست‌وشو از نظر بهداشتی گزینه‌های بهتری برای خرید محسوب می‌شوند.

  • حتی اگر لباس‌های خود عروسک تعویض نمی‌شوند، لباس‌های نوزادی فرزند خود را در اختیارش قرار دهید تا لباس عروسک خود را عوض کند.

در نهایت پسرها هم مانند دخترها می‌توانند از مزایای بازی با عروسک استفاده کنند. بازی با عروسک برای پسران بلوغ عاطفی، رشد اجتماعی و احساس همدردی را فراهم می‌کند و به آنها لذت ساختن دنیای خیالی را هدیه می‌کند. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ممکن است مقاله گران‌قیمت‌ترین عروسک‌های باربی نیز برای شما جالب باشد.

M.R.F2000
M.R.F2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مشاهده این وب سایت، شما برای استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من