معرفی ۱۰ بازی‌ تک نفره جذاب و سرگرم کننده

انتخاب بازی‌های تک نفره، یکی از جذاب‌ترین تصمیم‌ها برای روزهایی است که کمی با خود خلوت کرده‌اید، در قرنطینه‌اید، از دوستانتان دورید و یا مدتی است تنهایید. این روزها درخواست برای بازی‌های تک نفره به شدت در حال گسترش است. به همین دلیل در سال‌های اخیر طراحان بازی در تلاشند تا بازی‌های رومیزی را با قابلیت تک نفره شدن نیز طراحی کنند. در کنار جذابیت و هیجان بازی‌های گروهی، بازی‌های تک نفره هم بسیار سرگرم کننده هستند. ما در اینجا برای شما بهترین بازی‌های رومیزی را جمع آوری کرده‌ایم تا بدون اتلاف وقت بازی تک نفره‌ی محبوب خود را پیدا کنید تا لحظات جذابی را با آن تجربه کنید بهتر باشد.

  • بازی تک نفره شهر وحشت آرکام ( Arkham Horror ) 

قدیمی‌ترین و قوی‌ترین احساس بشر ترس است و ترسناک‌ترین نوع ترس، ترس از ناشناخته‌هاست. در این بازی شما به شخصیت‌های بی‌باک محققین شهر آرکام تبدیل می‌شوید و به دنبال ماهیت یه تهدید ناشناخته در شهر هستید. مجموعه پرونده‌ها و داستان‌های ترسناک شهر این بازی تک نفره کارتی را حتی برای یک نفر هم جذاب می‌کند. شما دائم به جستجو و ماجراجویی در اسرار جهان لاوکرفتین می‌پردازید. با تصمیم‌های جالب و پیچش‌های غیرقابل پیش‌بینی رو به رو می‌شوید. شما نقاط قوت و ضعف هم دارید که به مرور در حین بازی، تعقیب چیزهای عجیب و غریب و موقعیت‌های اجباری در بعضی از کارها و بررسی کارت‌هایتان به آنها پی خواهید برد. از کارت‌ها در این بازی به عنوان منبع اصلی استفاده می‌شود. کارت‌ها به شما کمک خواهند کرد تا از وحشتناک‌ترین و مخوف‌ترین جهان لاوکرفتین، نجات پیدا کنید.

بازی تک نفره شهر وحشت آرکام ( Arkham Horror )
  • بازی تک نفره شوالیه جادوگر ( Mage Knight )

این بازی تک نفره توسط ولادا چواتیل مشهور طراحی و در سال 2011 عرضه شد. از آن زمان تاکنون در لیست ده بازی برتر سایت boardgamegeek است. با اینکه این بازی برای چهار نفر طراحی شده از ابتدا در لیست بهترین بازی‌های تک نفره شناخته شد. با شروع بازی شما یکی از چهار شوالیه خواهید بود که قلمرو خود را در جهان Mage Knight تحت امپراطوری آتلانتیس محافظت خواهید کرد. در ادامه شما در حال گسترش قلمرو خود و تسخیر مکان‌های دیگر هستید. ارتش خود را می‌سازید. عرشه خود را با جادوها و اقدامات قدرتمند پر می‌کنید. در غارها و سیاهچاله‌ها کاوش می‌کنید و در نهایت شهرهای قدرتمند خود را کنترل می‌کنید. اگر این بازی را به صورت گروهی انجام می‌دهید، دوستان شما می‌توانند متحدان قدرتمندی علیه شما باشند اما در نهایت فقط یک نفر می‌تواند زمین را برای خود کند. در بازی‌های گروهی سرعت بازی کاهش پیدا می‌کند. حالت انفرادی آن بدون شک بهترین روش برای تجربه مبارزه‌هایی است که هربار به صورت تصادفی شما را با چالشی علیه دشمنانتان روبه‌رو می‌کند. این بازی با ترکیب عناصر RPG( Roll playing games ) و یا همان بازی‌های نقش‌آفرین یک تجربه بی‌نظیر از بازی‌های خودگردان را برای شما ثبت می‌کند.

بازی تک نفره شوالیه جادوگر ( Mage Knight )
  • بازی تک نفره داس (scythe)

این بازی توسط جیمی استگ‌مایر طراحی و در سال 2016 منتشر شد. شما در این بازی تک نفره برای رهبری اروپای شرقی در دهه 1920 می‌جنگید. در این سرزمین کوچک پنج شخصیت، در پنج جناح متفاوت برای بردن بازی می‌کنند. در بازی  Scythe، هر بازیکن بازی را با منابع مختلف (قدرت، سکه، مهارت جنگی و محبوبیت) و یک هدف پنهان شروع می‌کند. او تلاش می‌کند مردم خود را تبدیل به ثروتمندترین و قدرتمندترین مردم اروپای شرقی کند. بازیکنان در قلمرو بازی حرکت کرده و به فتح قلمرو می‌پردازند، نیروهای جدید استخدام می‌کنند. منابع و کارگر تولید می‌کنند. ساختمان می‌سازند و ماشین‌های زرهی غول پیکر ایجاد می‌کنند. بازی Scythe معمولا با ایجاد زیرساخت‌ها توسط بازیکنان، جستجو در جهان بازی و نبرد با یکدیگر انجام می‌شود. پیشرفت بازیکنان در بازی از طریق کسب ستاره است و زمانی که یکی از بازیکنان ششمین ستاره خود را بر روی نوار پیروزی قرار دهد، بازی بلافاصله تمام خواهد شد. در این بازی یکدیگر را حذف نمی‌کنید و فازهای مختلفی ندارد. همین مساله باعث می‌شود که زمان انتظار بین نوبت‌های بازی، به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. بازی تک نفره این بازی تک نفره کارتی از شدت کمتر و چالش های متفاوت تری برخوردار است و بازی به گونه‌ای است که گویا در مقابل یک هوش مصنوعی بازی می‌کنید. به این معنی که حریف شما مجموعه‌ای از کارت‌هاست که شما با کشیدن کارت‌ها می‌توانید آنها را شبیه سازی کنید و سبک بازی خود در جناح‌های مختلف را محک بزنید.

بازی تک نفره داس (scythe)
  • بازی تک نفره پناهگاه تاریکی (Gloomhaven)

سفر به گوشه تاریک جهان. بازی شماره ۱ دنیا در رده‌بندی سایت معتبر boardgamegeek.com این بازی است. داس یک بازی کمپینی و لگسی است یعنی با هر بار بازی کردن شرایط بازی تغییر می‌کند و بازیکنان مهارت‌های جدیدی کسب می‌کنند و حتی ممکن است کاراکتر آنها بازنشسته و یا کاراکتر جدیدی وارد بازی شود. در این بازی در مقابل هم بازی نمی‌کنید بلکه هر یک از بازیکنان با مهارت‌های خاص خود در کنار بازیکنان دیگر بازی را به جلو می‌برد. بازیکنان برای پاک کردن سیاه‌چاله‌های تهدیدآمیز و ویرانه‌های فراموش شده باید با هم همکاری کنند. در این فرآیند آنها توانایی های خود را با ابتکار عمل و غارت افزایش می‌دهند. مکان‌های جدیدی را برای کاوش و غارت کشف می‌کنند و با تصمیماتی که گرفته می‌شود بازی را گسترش می‌دهند. نکته جالب اینکه  این بازی دارای ۱۲ سناریو است که به طور خاص برای بازی تک نفره طراحی شده است و شما را تنها به اعماق این بازی می‌کشاند.

بازی تک نفره پناهگاه تاریکی (Gloomhaven)
  • بازی تک نفره هفتمین قاره (The 7th Continent)

در داستان این بازی رومیزی که در اوایل قرن بیستم رخ می‌دهد، شما در تلاشید تا با سفر به هفتمین قاره تازه کشف شده از شر یک نفرین خلاص شوید. دراین بازی که به صورت تکی و گروهی انجام می‌شود، شما یک شخصیت را انتخاب کرده و بازی را شروع می‌کنید. بازی انفرادی به اندازه بازی گروهی جذاب است. در این بازی برای نجات خود با کمک عقل و ذکاوت خود کارهای زیادی از قبیل ساخت ابزار یا سلاح و یا پناهگاه انجام می‌دهید. یکی پس از دیگری از کارت ها می‌گذرید تا در نهایت بتوانید راهی برای از بین بردن نفرین پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید همزمان با دو مهره بازی را جلو ببرید

بازی تک نفره هفتمین قاره (The 7th Continent)
  • بازی تک نفره رابینسون کروزو: ماجراجویی در جزیره نفرین شده (Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island)

رابینسون کروزو داستان جنگ برای بقاست. این بازی تک نفره شما را به یک جزیره متروک می‌برد. از کشتی غرق شده چهار شخصیت ماجراجو، آشپز، نجار و سرباز باقی مانده که شما جای آنها بازی می‌کنید. در این بازی شما با چالش ساختن پناهگاه، پیدا کردن غذا، مبارزه با جانوران وحشی و محافظت خود در برابر تغییرات آب و هوایی رو به رو خواهید شد. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید بازی در کدام مسیر جریان پیدا کند

بازی تک نفره رابینسون کروزو: ماجراجویی در جزیره نفرین شده (Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island)
  • بازی تک نفره جزیره ارواح (spirit-island)

جزیره ارواح یک بازی پیچیده در مورد دفاع از جزیره و نجات آن از دست استعمارگران است. گروهی از کاوشگران به این جزیره وارد شده اند. بی وقفه از جنگل ها بهره‌برداری می‌کنند و منابع کوه‌ها را استخراج می‌کنند و به نام آباد کردن، آن را نابود کرده‌اند. رفته رفته روح بومیان جزیره بیدار می‌شود و علیه آنها به مبارزه می‌پردازد. جزیره ارواح، یک بازی استراتژیک مشارکتی ۱-۴ نفره است. هریک از بازیکنان ارواح مختلفی بر روی زمین هستند که در کنار هم برای نجات جزیره می‌جنگند. این بازی تک نفره به زیبایی به چالش چند نفره نیز تبدیل می‌شود.

بازی تک نفره جزیره ارواح (spirit-island)
  • بازی تک نفره جنگ من (This War of Mine)

در این بازی شما به عنوان گروهی غیرنظامی برای زنده ماندن در یک شهر محاصره شده بازی می‌کنید. در طول روز تیراندازان مانع خروج شما از پناهگاه مخروبه می‌شوند. در این مدت باغچه ای پنهان برای کاشت گیاهان، تله‌های کوچکی برای شکار حیوانات، فیلتر آب، تخت خواب و حداقل امکانات اولیه برای زنده ماندن را در اختیار دارید. شما شب‌ها برای حفاظت از پناهگاه خود بیدار می‌مانید. عواقب تصمیمات شما تا آخر بازی با شما خواهد بود و حتی مجبور به اقدامات و تصمیمات غیرانسانی هم می‌شوید. افراد خود را برای ماموریت به داخل شهر بمب گذاری شده می‌فرستید و یا برای زنده ماندن خود گروهی از بازماندگان را غارت می‌کنید. بازی تا زمان اعلام آتش بس ادامه دارد و هر بازیکن به صورت شخصی بازی خواهد کرد. این بازی ۱-۶ نفره است و اگر مایل به بازی تک نفره هستید، این بازی انتخاب جذابی برای شما خواهد بود.

بازی تک نفره جنگ من (This War of Mine)

 این روزها بازی‌های رومیزی بیش از قبل در دنیا طرفدار پیدا کرده است. به جرات می‌توان گفت تجربه بازی تک نفره آن بسیار جذاب و سرگرم کننده است. ما در اینجا بهترین آنها را که قابلیت بازی تک نفره را دارد، به شما معرفی کردیم تا برای انتخاب راحت تر شما گامی برداشته باشیم.

 
M.R.F2000
M.R.F2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مشاهده این وب سایت، شما برای استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من